Pärnumaa Kutsehariduskeskuse eõppe huviliste kogukonna leht: juuni 2006

Pärnumaa Kutsehariduskeskuse eõppe huviliste kogukonna leht

kolmapäev, juuni 28, 2006

Juhendmaterjal: E-õppe materjalide ettevalmistamine

Leidsin ühe huvitava juhendi, kuidas e-õppe materjale ette valmistada. Kellel on huvi, võib sirvida.

e-õppe sügise seminar!

Head õpetajad!

Eesti e-Ülikool ja Eesti e-Kutsekool kutsuvad teid sügisesele koolitusseminarile, mis toimub 30. november - 1. detsember Narva Kutseõppekeskuses.

Koolitusseminari teemad on

•e-kursuse õpidisain
•koostöös loodavad e-kursused ja õpiobjektid
•e-õppe mudelid
•e-õppe strateegiad
•e-õppe efektiivsus
•e-õppealased projektid
•õpiobjektide loomine
•e-kursuse kvaliteet
•e-õppe meetodid
•e-õppealased uuringud
•e-õppealased projektid

Ootame teid tegema ettekannet, milleks võib olla

•ettekanne auditooriumis (15 min või 30 min)
•e-kursuse tutvustus (20 min)
•töötuba arvutiklassis (45 min)
•töötuba auditooriumis (45 min)
•stendettekanne

Ettekande esitamise protseduur:
15. september - ettekande kokkuvõtte esitamise tähtaeg;
01. oktoober - koolitusseminari programmkomitee otsus ettekande vastuvõtmise kohta;1
5. oktoober – konverentsi lõplik kava;
01. november – täisartikli esitamise tähtaeg.Kokkuvõtte esitamine

Kokkuvõte peab olema minimaalselt 100 sõna ja mitte rohkem kui 300 sõna. Kokkuvõte peab sisaldama ettekande pealkirja, ettekandjate nimesid ja e-posti aadresse.

Kokkuvõte tuleb esitada hiljemalt 15. septembriks aadressil: http://www.eformular.com/karinruul/ettekanne.html01. oktoobriks valib programmkomitee välja kokkuvõtete alusel ettekanded ning 15. oktoobriks valmib koolitusseminari kava.Täisartikli esitamineTäisartikli kirjutamine on kõigile ettekannete tegijatele vabatahtlik ning koolitusseminari programmkomitee võib teha esinejatele ettepaneku täisartikli kirjutamiseks. Täisartikkel publitseeritakse konverentsi kogumikus, mis on E-õppe uudiskirja koolitusseminari erinumber. Täisartikli pikkus on maksimaalselt 5000 tähemärki sh pealkiri, kokkuvõte ja viited.

Täisartikkel tuleb esitada hiljemalt 1. novembriks kas *.rtf või *.doc formaadis e-posti aadressil uudiskiri@eitsa.ee

Lisainfo:Karin Ruul Kerli Kusnetse-Õppe Arenduskeskus e-Õppe Arenduskeskus

Koolituse projektijuht Projektijuhtkarin@eitsa.ee kerli@eitsa.eeTel: 7375621 Tel: 6285827GSM: 56699566 GSM: 58194149

eKursuse kvaliteedi nõuded

Kui hakkate eKursust looma, siis palun järgige alljärgnevaid kvaliteedinõudeid:
I E-kursuse ülesehitus ja sisu
Kursus peab sisaldama järgnevat:
Kursuse infoleht (kursuse täpne nimetus koos ainekoodiga ning ainepunktide arvuga; läbiviija; kursuse lühitutvustus; toimumise aeg; sihtgrupid (kas on mõeldud kõigile huvilistele või kindlale sihtgrupile); vajalikud eelteadmised; kontaktandmed täpsema info saamiseks)
WebCT (IVA) kasutamise juhend
Kursuse eesmärgid - loodetavad õpitulemused
Ainekava sh individuaalse töö juhend - õpijuhis
Õppematerjalid (sh vajadusel video, audio)
Viited lisamaterjalidele: raamatud, ajakirjad, veeb
Suhtlemisvahendid (foorum, postkast, jututuba)
Ülesanded, sh rühmatööd
Hindamisreeglid (Enesetest(id), test(id) jne)
Eelpool toodud loetelu pole lõplik.
Õppematerjalid
Materjal peab olema huvitav, väljendusrikas ja kergesti loetav. Materjali loetavaks tegemisele aitab kaasa selle loogiline ülesehitus ja liigendamine. Rõhutama peab olulist infot. Üksikutele teksti osadele saab tähelepanu pöörata kirja fondi, suuruse või värvi muutmisega. Tekstile tuleks lisada sobivas koguses visuaalset materjali (graafikuid, jooniseid, tabeleid, fotosid, audio- ja videomaterjale). Kasuks tuleb ka näidete ja linkide lisamine.
Ülesanded
Ülesanded õhutavad tudengit mõtlema probleemile iseseisvalt, kasutama omandatud teoreetilisi teadmisi, otsima ja omandama vajadusel uusi teadmisi, ning aitavad kursuse käigus jälgida ja määrata tudengi edasijõudmist, Ülesanne peab esitama mõningast väljakutset, kuid olema vastavuses õpituga. Ülesande kirjeldus peaks sisaldama ülesande täitmise eesmärki, selget ja üheselt mõistetavat tööjuhendit; kindlaksmääratud tähtaega ja hindamise kriteeriume. Tudengi poolt ülesande täitmisele peaks järgnema õppejõu poolt tagasiside
Hindamisreeglid
Tagasisidestatud eneseteste kasutatakse õppematerjali selgitava osana. Nii õigele kui ka valele vastusele kirjutatakse selgitus, tagasiside. Keerukamate testidega võib asendada ka kontrolltöid.
Suhtlemine
Väga oluline osa veebipõhisel kursusel on tudengite omavahelise ja tudeng - tuutor-(õppejõud) suhtlemise korraldamine. Ühest küljest aitab see kaasa tudengite toetamisele suures osas individuaalselt toimuvas õppeprotsessis, aitab läbi läbi arutada ja seeläbi kinnistada omandatud materjali jne. Selgelt planeerimata suhtlus veebikeskkonnas võib aga lõppeda kirjadelaviini ja kaosega, mis toob kaasa suure ajakulu ja kõigi osapoolte rahulolematuse. Seetõttu on veebipõhisel kursusel väga oluline selgelt kindlaks määrata suhtlemise kord, foorumite struktuur, välja pakkuda huvitavad arutelude teemad, kavandada abinõud tudengite aktiveerimiseks, anda pidevalt nii sisulist tagasisidet kui teavitada tudengeid olulisest kursusega seotud infost, tähtaegadest.
II E-kursuse läbiviimine
Õppetöö toimub õpijuhise - individuaalse töö juhendi järgi. Kursust saab üles ehitada - kursuse edenemist jälgida kalendri abil. Õppetööd suunatakse ja toetatakse foorumis tekitatud diskussioonidega. Foorumit saab kasutada ka tudengite toetamiseks, tähtaegade meelde tuletamiseks.
Mooduli läbimist, õppetöös osalemist ja tudengite edenemist saab kontrollida ülesandeid ja teste kasutades.
Tudengitega pidevaks suhtlemiseks, nende praktilistele probleemidele vastamiseks, tähtaegade meelde tuletamiseks, diskussioonide vedamiseks jms on veebipõhisel kursusel soovitav kasutada tuutorit.

kolmapäev, juuni 21, 2006

Exe juhend

Lisan lingi Exe kasutamise kohta. selle on koostanud Triin Marandi Tartu Ülikooli, avatud ülikooli haridustehnoloog.

TEADE Moodle kasutajatele

Edastan Teile Karini teate.

Head õpetaja õigustes Moodle kasutajad!

26. juunist - 14. juulini toimuvad Moodle serveris ümberkorraldused seoses uue Moodle serveri käivitumisega. Antud ajavahemikul tõstetakse teie kursuste sisu (õppematerjalid, ülessannete tekstid, testid jms) uude serverisse.

Täpsemalt: Kuni 14. augustini on paralleelselt käigus kaks Moodle serverit:Vana server aadressil: http://moodle.e-uni.ee

Uus server aadressil: http://www.e-ope.ee 26. juunist -14. juulini tõstetakse kursused vanast serverist uude serverisse. Seoses sellega palun looge omale uude serverisse kasutajatunnus (võib olla sama, mis vanas). Siis saame ületõstetud kursuse siduda kohe teie kasutajanimega. Kui teil kasutajanime ei ole loodud, siis saab ületõstetud kursuse siduda kasutajanimega hiljem.

Seoses ümberkolimistega, palume juuni lõpus ja juulis kasutada e-kursuste loomiseks-arendamiseks uut serverit.14. augustist lõpetab vana server tegevuse ning uus server hakkab asuma aadressil http://moodle.e-uni.ee. (kuu aega kehtib ka automaatne edasisuunamine aadressilt www.e-ope.ee)Kui te hetkel kasutate oma Moodles asuvat kursust õpetamisel (26.juuni- 15.august), siis palun andke sellest teada (mis kursust ja mis ajal te kasutate) hiljemalt 25. juuniks aadressile herki.sula@hkhk.edu.ee

Kui te olete plaaninud oma kursust arendada ületõstmise perioodil, siis palun andke sellest samuti teada, siis saame teie kursuse kiiremas korras luua või üle tõsta olemasolevad asjad uude versiooni.

Kursuste ületõstmisega tegeleb Herki Sula.

Parimat,Karin Ruul Karin.Ruul@eitsa.eeHerki Sula herki.sula@hkhk.edu.ee

reede, juuni 09, 2006

Kodulehe loomine

Täna algab sisekoolitus teemal "Kuidas luua oma kodulehte programmiga Mozilla", selleks et soovi korral oleks oskus oma e-portfoolit koostada.

Õpetaja õpib

















Monika, Sirje, Maie ja Ruth täiendavad ennast e-õppe alal DigiTiigri 60 tunnisel koolitusel.

neljapäev, juuni 08, 2006

Soovitusi individuaalse töö juhendi koostamiseks

Allan saatis meile lehe, kust igaüks saab lugeda soovitusi, kuidas eKursusel koostada individuaalset tööjuhendit.
Aitäh!

Teated!

8.juunil algusega kell 14.15 toimub Tartus, Lossi 24, II korrusel REDEL projekti raames valminud Tartu Ülikooli uute WebCT kursuste tutvustamine.

Täpsem info: http://www.ut.ee/165442 (Lehti Pilt)

MOODLEst

Juulis tõstetakse kõik vana installatsiooni kursused uude üle ning seejärel hakkab kehtima aadress moodle.e-uni.ee. Kõiki teavitatakse ka veel muutustest. (Karin Ruul)

09.juunil kell 9.00 ruumis 309B kodulehe loomise kursus programmiga Mozilla. (Varje Tipp)

teisipäev, juuni 06, 2006

Nelijärve materjalid

Kes soovib lugeda Nelijärvel esitatud ettekandeid, siis leiate need siit. linkide alt.
Haridustehnoloogide koolituspäeva (31.05) materjalid leiate aadressilt http://portaal.e-uni.ee/e-voti/seminarid/htkoolitus
e-VÕTI seminari (01.-02.06) materjalidega saate tutvuda aadressil http://portaal.e-uni.ee/e-voti/seminarid/seminar1/ettekanded
Temaatiliste võrgustike töörühmade kokkuvõtteid saab lugeda alates reedest 09. juunist aadressil http://iva.e-uni.ee/e-voti/alamprojektid/vorgud/vorgud

TEADE!
07.juunil kell 11.45- 12.15 saame kokku ruumis 309B, et arutada kuidas edeneb eKursuste ja õpiobjektide loomine.

laupäev, juuni 03, 2006







Nelijärvel

Posted by Picasa
e-VÕTI seminaril Nelijärvel oli meid kuraditosin.
Ebausu vältimiseks hajutasime võimalikult saabumist.
Varje Tipp kui meie vaimne juht sai koha pealset elu-olu luurama saadetud päev varem.
Anu Laas, Maie Jesjutina, Endla Kuura, Kristel Sepp, Reet Näär olid varakult kohal, et hoolitseda ka ülejäänute võimalikult mugava majutuse eest.

Veidi hiljem saabus ka viimane seltskond koosseisus
Sirje Aigro, Heli Sakk Hännikainen, Kristi Raidla, Malle Raudoja, Astrid Sinisalu, Värdi Soomann, Sirje Parrol.

reede, juuni 02, 2006

Seminari teine päev

Hommikul tutvustati REDEL projekti ja eVÕTI tulevikuplaane. Tahan tänada kõiki meie tublisid eõppe huvilisi õpetajaid, kes osalesid aruteludes. Nüüd oleks väga kena, kui igaüks avaldaks ka siin omi mõtteid.
Mida kasulikku said sellelt seminarilt enda jaoks?
Millised mõtted sul tekkisid?
Missuguseid koolitusi te veel vajate edaspidi?
Ja kena oleks kui jagaksite ka pilte, mis tegite Creative Commons litsentsi alusel:)
Jõudu ja toredaid ekursuseid.
Ootan jätkuvalt teid enda juurde, et üheskoos arutada, kui tekib probleeme. Kui on koolitussoove, siis andke julgelt teada, kas teeme üheskoos või individuaalselt.

Päikest,
Varje

neljapäev, juuni 01, 2006

e-VÕTI seminar




Täna algas e-VÕTI seminar Nelijärvel. Meie koolist osaleb 13 õpetajat. Kursuse kava avaneb siit.
Seminari avas Ene Tammeoru. Edasi tutvustas eKutsekooli projektijuht Kerli Kusnets e-VÕTI tegemise. Edasi rääkis Karin Ruul projekti hetkeseisust nin eKursuste ja õpiobjektide loomist. Märkis ära need koolid, kes teevad ühiskursuseid ja nende hulka kuulus ka Pärnumaa kutsehariduskeskus. Karin rääkis ka pisut õpetajatele looduvatest haridustehnoloogia pädevustest. Samuti on plaanis luua kvaliteedisüsteem, kus on võimalik taotleda endale kvaliteedi märk. Kuna Karin on koolituse projektijuht, siis tutvustas ta ka kursuseid, mis on tulemas.
Tartu Ülikooli kursused Moodles:

  • sissejuhatus e-õppesse
  • e-õppe metoodikad ja õpikeskkonnad

Tallinna Ülikooli kursused IVAs

  • Veebipõhise õpikeskkonna IVA kasutamine
  • Õpikeskkonna IVA kasutamise pedagoogilised aspektid (edasijõudnu tase)
  • E-õppe metoodikad ja tehnoloogiad (edasijõudnud)

INFOKS KÕIGILE!

Iga-aastane eKutsekoolide koolitusseminar (sügisseminar) toimub 2006 aastal 30.11- 01.12

E-kursuse väljatöötamise metoodilised lähtekohad
Sirje Rekkor'i ettekanne
Eesti Hotelli- ja Turismimajanduse Erakool

E-kursuse koostamisel tuleks lähtuda:
· Teadmis- ja õppimiskäsitlustest;
Kognitiivne, konstruktivistlik õppimiskäsitlus;
Kaasaegne teadmiskäsitlus
· Kogemusõppe printsiibist;
· Järjepidevuse ja süsteemsuse printsiibist;
· Terviklikkuse printsiibist;
· Loovuse ja reflektiivsuse printsiibist.

Ekursuse loomisel tuleks kõigepealt määratleda:
1. eesmärgid
2. taotletav õpitulemus ja tõendamine
3. kuidas õppeprotsessis tulemuseni jõuda
4. ressursid (nõuded õppijale kursuse alustades)

Kaido Kikkas tegi väga huvitava ettekande autoriõigusest ja litsentsidest.