Pärnumaa Kutsehariduskeskuse eõppe huviliste kogukonna leht: aprill 2007

Pärnumaa Kutsehariduskeskuse eõppe huviliste kogukonna leht

kolmapäev, aprill 18, 2007

Kääriku seminaril osalejad!

Tuletan meelde, et 23.aprill lõpeb registreerumine Kääriku seminarile. Kes on ennast Käärikule kirja pannud, siis palun andke ka mulle teada, et saan transpordi osas läbirääkimisi pidada.
Hetkel on mulle teatanud:
  1. Sirje Parrol
  2. Anu Laas
  3. Endla Kuura
  4. Maie Jesjutina
  5. Janek Leppnurm
  6. Värdi Soomann
  7. Rita Pillisner

ekursuste ja õpiobjektide loojad, palun saatke mulle maili teel oma isikukoodi ja pangakonto numbrid, et saaksin teiega lepingud ära sõlmida.

Varje,
haridustehnoloog

neljapäev, aprill 05, 2007

Kauneid pühi e-katele!

MySpace Graphic Codes


Soovib: Varje

teisipäev, aprill 03, 2007

KUTSE: e-Vent näitab e-õppe ja uusmeedia tarkvaralahendusi

4. aprillil kell 13.00–17.00 toimub Tallinna Ülikooli peamaja galeriis (Narva mnt 25, 2. korrus) e-õppe ja uusmeedia tarkvaralahenduste esitluspäev e-Vent.
Esimest korda tutvustatakse ka spetsiaalselt algkoolidele loodud õpisüsteemi Krihvel.
Teised, millest juttu tuleb, on: iCamp, Calibrate, IVA, Viko, OPAH, KooliPlone, Ict Cert, Taggin' Tallinn, Õues Õpe, Hirvehüpe Gruusias ning Interaktiivne meedia ja teadmuskeskkonnad..

Ürituse nimi inglise keele kontekstis viitab sellele, et midagi toimub. Eesti keeles aga sellele, et Tallinna Ülikooli informaatika osakond ja haridustehnoloogia keskus on tuulutanud riiuleid ning valmis nüüd esitlema oma teadus- ja arendusprojektide raames loodud e-õppe ja uusmeedia tarkvaralahendusi.

e-Vent'il tutvustatakse projekte ja tarkvaralahendusi, mille loomisele on kaasa aidanud ka üliõpilased. Samuti on nende projektide ja tarkvaralahenduste käivitamisel tehtud koostööd Tiigrihüppe Sihtasutusega ning Eesti Infotehnoloogia Sihtasutusega. Kogemusi on kogutud ka EL 6. raamprogrammi projektidest ning väiksematestki Euroopa Liidu projektidest.
Kuulata saab ka Rootsi kogemusi. Markus Maijala ja Stefan Nygård tutvustavad Södertörni Ülikoolis läbiviidud projekti „Mobile nature“. Selle projekti raames uuriti mobiilsete tehnoloogiate rakendamist õuesõppe kontekstis.

Esitluspäeva juhatab sisse informaatikaprofessor Peeter Normak, kes tutvustab TLÜ informaatika osakonna teadus- ja arendusprojekte. Samuti räägib ta lähemalt kogemustest seoses eelmisel sügisel käivitunud rahvusvahelise uusmeedia alase magistriprogrammiga „Interaktiivne meedia ja teadmuskeskkonnad“ ning teistestki samas osakonnas õpetatavatest erialadest.

e-Vent'ile on oodatud õpetajad ja õppejõud, üliõpilased ja õpilased, koostööpartnerid ja huvilised – kõik, kes tahavad rohkem kuulda uusimatest info- ja kommunikatsioonitehnoloogia vahendite rakendamise võimalustest nii üksikisikute kui ka kogukondade tegevuse toetamisel. Osalemine on kõigile tasuta!


1. iCamp – Projekti eesmärgiks on luua infotehnoloogiline infrastruktuur, mis toetaks e-õpet Euroopa ühtses kõrgharidusruumis, integreerides erinevaid e-õppe alaseid tehnilisi lahendusi (kommerts- ja vabavaralised õpihaldussüsteemid, repositooriumid, e-portfoolio ja partnervõrgul põhinev sotsiaalne tarkvara). Üle-euroopalist projekti koordineerib Saksamaalt Universität für Bodenkultur. TLÜ haridustehnoloogia keskus juhib ühte alamprojekti ning osaleb partnerina muus alamprojektis.
Lähemalt:
http://www.htk.tlu.ee/icamp

2. Calibrate (LeMill) – Projekti eesmärgiks on luua tehnilised lahendused digitaalsete õpiobjektide tootmiseks, arhiveerimiseks ja levitamiseks kaheksa Euroopa riigi haridusministeeriumi, ülikoolide ja teaduskeskuste koostöös. Eesti kontekstis on projekti käigus kavas luua koolielu.ee õppematerjalide andmebaasi uusversioon, mis ühilduks teistes Euroopa
riikides kasutuses olevate õpiobjektide repositooriumitega ja levinumateõpihaldussüsteemidega. Üle-euroopalise projekti koordinaatoriks on European Schoolnet. Lisaks Tallinna Ülikoolile on Eestist projekti partneriks ka Tiigrihüppe Sihtasutus.

Õpikeskkonnad:
3. IVA – TLÜ haridustehnoloogia keskuse ja informaatika osakonna ühistööna valminud veebipõhine õpikeskkond ehk õpihaldussüsteem. IVA tugevaks küljeks on selle aluseks olev pedagoogiline kontseptsioon, milles mängivad rolli autentne ja tähendusrikas kontekst, elulähedased ülesanded, õpetaja/eksperdi poolne nõustamine, suhtlemine ja koostöö kaasõppuritega.
Lähemalt:
http://www.htk.tlu.ee/iva

4. Krihvel – TLÜ haridustehnoloogia keskuse, informaatika osakonna ja Haapsalu kolledži ning Tiigrihüppe Sihtasutuse koostöös arendatud ja rahastatud veebipõhine õpikeskkond algklassidele.
Lähemalt:
http://trac.htk.tlu.ee/krihvel

5. Viko – TLÜ haridustehnoloogia keskuses välja töötatud lihtne veebipõhine õpikeskkond, mille loomisel on silmas peetud Eesti üldhariduskoolide vajadusi. Õpikeskkond võimaldab õpetajatel muuta oma õppematerjalid, õppetööd puudutav info ja ajakava õpilastele veebis kättesaadavaks, samuti pakub keskkond suhtlemisvõimalusi foorumite näol. Õpikeskkond on valminud
Tiigrihüppe Sihtasutuse rahastamisel.
Lähemalt:
http://www.htk.tlu.ee/viko

6. OPAH – TLÜ haridustehnoloogia keskuse ja kasvatusteaduste osakonna ühisprojekt, mille eesmärgiks on luua õpetaja professionaalset arengut toetav ePortfoolio lahendus ning õppejõudude ja õpetajate haridustehnoloogiliste pädevuste arendamine läbi õpetajahariduse kolme tasandi - esmaõppe, kutseaasta ning täiendõppe.
Lähemalt:
http://www.htk.tlu.ee/opah

7. KooliPlone – TLÜ haridustehnoloogia keskuse ja Tiigrihüppe Sihtasutuse koostöös koolidele mõeldud veebipõhine sisuhaldussüsteem, mis võimaldab Eesti koolidel jamittetulundusühingutel luua kerge vaevaga kaasaegne kodulehekülg.
Lähemalt:
http://www.htk.tlu.ee/kooliplone

Õpiobjektid:
8. Ict Cert – Projekti eesmärgiks on luua süsteem, mille abil saavadtelekommunikatsiooniseadmete paigaldajad või seda ala õppida soovijad sooritada vajalikud kvalifikatsiooninõudmised Eestis ja Soomes. Mõlema riigi õppeprogrammide aluse põhjal luuakse ühised õppekavad ja õppematerjalid korraldatava koolituse tarbeks.
Lähemalt:
http://www.htk.tlu.ee/ictcert

Mobiilsed tehnoloogiad:
9. Taggin' Tallinn - Projekti eesmärk on töötada välja uusi tarkvaralisi lahendusi, et toetada linnakodanike ning turistide paremat orienteerumist ja uute kohtade avastamist linnas ning lisaks luua ja kasutada virtuaalseid kogukondasid. Märksõnadeks on logatiivne meedia, virtuaalsed kogukonnad ja mobiilsed tehnoloogiad.

10. Õues Õpe - Projekti üldeesmärk on edasi arendada, kasutusele võtta ja tutvustada uuenduslikke, vahetul tegemisel, kogemisel ja koostööl põhinevaid õpi- ja õpetamismeetodeid. Projekti peamised oodatavad tulemused on õuesõppe meetodite kasutuselevõtmine koolides, õuesõppe rakendumine ka kõrgkoolide õppekavadesse ning uuenduslike õppematerjalide kasutamine.

Teised projektid:
11. Interaktiivne meedia ja teadmuskeskkonnad – 2006. aastal käivitunud rahvusvaheline ingliskeelne uusmeediaalane magistriõppe programm, mille keskmeks on teadmuskeskkonnad ning digitaalsed keskkonnad ja teenused, mis võimaldavad isikliku- ja ühisteadmuse loomist. Niisugusteks keskkondadeks on näiteks õpi-, e-teenuste-,e-osalus-, teadmusloome- ja mängukeskkonnad. Vastavalt programmi eesmärkidele omandavad õppekava läbinud olulised teadmised valdkonna peamiste teemade kohta ning individuaalsete vajaduste järgi kohandatud professionaalsed oskused interaktiivse digitaalse meedia vallas.
Lähemalt: http://imke.tlu.ee

12. Hirvehüpe Gruusias - Programmi eesmärk on edendada Eesti Tiigrihüppeprogrammi eeskujul Interneti- ja arvutikasutamist Gruusia haridussüsteemis.


Lisainformatsioon:
Kairit Tammets
TLÜ haridustehnoloogia keskus
telefon: 640 9355
skype: haridustehnoloogiakeskus
e-post: kairit.tammets@tlu.ee